Dne 27.09.2018 v nočních hodinách při kontrole Josefova zjistila hlídka městské policie Jaroměř otevřené garáže za kuželnou v Josefově. Po bližší kontrole bylo zjištěno, že je otevřeno šest garáží a některé ze zámků nalezla hlídka městské policie pohozené poblíž v trávě. Vzhledem k výše zjištěnému byla na místo přivolána hlídka PČR z důvodu podezření ze spáchání trestného činu, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Dne 26.9.2018 se na služebnu MP dostavil muž s tím, že je spolumajitelem domu na Nám. ČSA v Jaroměři a zjistil, že mu na půdě domu spí nějaký muž a toto se již opakovalo několikrát. Hlídka MP vyjela na místo, kde na půdě skutečně zjistila spícího muže, který sdělil, že je bez domova a do domu ho pouští jeden z jeho nájemníků a uvedl i jeho jméno. Přebývá zde, protože nemá kam jít. Kontrolou totožnosti a lustrací v evidenci PČR nebylo zjištěno, že se jedná o osobu hledanou. Na místo se dostavil muž, který zde muže bez domova nechává přebývat a hlídce MP sdělil, že muž bude bydlet u něho v bytě, něž si najde své bydlení.

Dne 25.9.2018 odpoledne bylo telefonicky na linku městské policie Jaroměř oznámen záchyt muže v OD Kaufland, který vešel do prodejny, kde sebral prázdnou přepravku od piva a následně s ní zašel na informace, kde ji nechal označit nálepkou s tím, že pracovnici tvrdil, že si ji přinesl s sebou. Celé jeho jednání však zaznamenaly interní kamery a proto když platil u pokladny za nákup, ho při odchodu zastavila ostraha a dle účtenky zjistila, že za přepravku nezaplatil, čímž způsobil škodu ve výši 100 Kč. Muž se ke svému činu přiznal a hlídka městské policie tak muži uložila pokutu příkazem na místě.

Dne 24.09.2018 dopoledne přijala dozorčí služba městské policie telefonické oznámení od ženy která uvedla, že byla venčit psa v ulici Obránců Míru v Jaroměři a její pes zde nalezl kus pečeného vepřového žebra, kde byly napíchané šrouby. Na místě se nacházely i další kusy žeber se šrouby a ona má obavu, aby se něco nestalo jiným psům. Na místo vyslána hlídka MP Jaroměř která dané místo prohledala ale víc nástrah nebylo nalezeno. Dle výše zjištěného oznámila hlídka městské policie podezření z přestupku dle § 4, odst.1, písm. c/2, zák. č. 246/1992, Sb. Na ochranu zvířat proti týrání a to tím, že byla podána zvířeti potrava obsahující předměty, které mu způsobují bolest, utrpení nebo jej jinak poškozují. Jelikož se nepodařilo na místě zjistit osobu, která maso na místě pohodila, je věc oznámena na neznámého pachatele spolu se zjištěnými skutečnostmi na odbor životního prostředí při městském úřadu v Jaroměři.

Dne 23.9.2018 před třetí hodinou ranní hodin zaznamenala dozorčí služba městské policie na městském kamerovém dohlížecím systému, že před restaurací U Hrušků v Jaroměři je skupina osob, mezi kterými dochází k verbálnímu a následně i fyzickému napadení. Na místo vyjela hlídka městské policie, kde po jejím příjezdu již k žádné potyčce nedocházelo a kde bylo zjištěno, že rvačka mezi muži byla vyvrcholením předchozích konfliktů. Na místo přivolána posádka RLP která muže převezla k dalšímu ošetření v nemocnici. Celou věc si následně převzala k dalšímu šetření hlídka PČR Jaroměř.