Činnost za první polovinu března 2018

 Opět Vám přinášíme zkrácený přehled činnosti MP za poslední týden, kdy žádná z událostí není pro samostatný příspěvek.

Strážníci MP Jaroměř za poslední týden řešili přestupky na úseku občanského soužití, kdy docházelo k vyhrožování mezi sousedy s tím, že celou věc dořeší správní orgán.

Velkým problémem od začátku března jsou zaměstnanci firmy, která nabízí slevy na energie a plyn. Vzhledem k tomu, že nemůžeme uvést jméno firmy, tak jen napovím, že v názvu mají anglický výraz pro Čechy. Zajímavé je, že ve všech případech figuruje jedna a tatáž osoba, která tedy zcela vědomě a opakovaně porušuje Tržní řád města. Za oběť těmto lidem pak padají starší lidé, nebo lidé kteří se nedokáží proti nabídce vymezit. Např. v domě s pečovatelskou službou takto tato firma uzavřela 25 kontraktů prakticky mezi dveřmi do domu s pečovatelskou službou.

Strážníci také zaznamenali několik případů propadlé STK na vozidlech a to při řešení jiných přestupků. Pomyslným vítězem pak je muž, který přímo před hlídkou porušil zákaz odbočení a následně se ukázalo, že je bez dokladů potřebných k řízení motorového vozidla, má propadlou STK a ve vozidle se čtyřmi místy k sezení přepravuje sedm osob. Gratulujeme 

V jednom případě byli strážníci MP nuceni umístit jednu osobu na protialkoholní záchytnou stanici. Jednalo se o dělníka ubytovaného na internátu UMEZ, který nevěděl co je slušné vychování a úcta ke starším. Svým způsobem měl štěstí, že na PZS v Hradci Králové na něj zbylo poslední místo, protože další klienti již museli až do Kolína.

Strážníci MP pak opakovaně poskytli pomoc při transportu pacientů do vozů RZS, nebo dopravní zdravotní služby. V jednom případě pak byli vysláni strážníci do domu s pečovatelskou službou aby pomohli seniorce, která upadla na zem a nemohla sama vstát.

Pokud jste dočetli až sem, tak děkuji za pozornost a kdyby něco, tak nám zavolejte 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *