V sobotu 18.8.2018 byla hlídka MP přivolána do ulice Národní kde v jednom z domů bylo nahlášeno, že již druhý den jsou zde pootevřené dveře bytu. Hlídka z důvodu obavy ohrožení života do bytu vstoupila a zjistila, že se zde nikdo nenachází. Dále zjistila komu byt patří a lustrací v informačním systému MP zjistila adresu příbuzného muže, který má byt v nájmu. Ten hlídce sdělil, že jeho příbuzný odjel na Slovensko. Pokus o telefonický kontakt se nezdařil. Následně se s hlídkou odebral do bytu, kde našel klíče a byt uzamkl s tím, že se nic neztratilo. O celé situaci byla informována majitelka bytu.

 Ve večerních hodinách 16.8.2018 byla hlídka MP Jaroměř vyslána do jednoho z domů v Josefově na základě oznámení, že zde praská pavlač a hrozí její zřícení. Hlídka na místě zjistila, že pavlač je opravdu popraskaná a proto byla na místo přivolána jednotka HZS Jaroměř, která pavlač zajistila proti pádu podpěrami a uzavřela plyn v potrubí, které pod touto pavlačí je nainstalované. Následně bylo zjištěno od obyvatel domu, že pavlač začala praskat po té co v jednom z bytů proběhli stavební práce. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu si celou věc převzala OO PČR Jaroměř k dořešení. Za skvělou práci hasičů děkujeme.

Dne 4.8.2018 byla hlídka MP Jaroměř přivolána do jednoho z jaroměřských barů a to proto, že obsluze baru byl odcizen mobilní telefon v hodnotě cca 3000 Kč, který si obsluha nechala položený za barem. O tom, že zloděj nebyl zrovna génius svědčí to, že v baru je instalován viditelně kamerový systém a pachatel, který si přišel zahrát automaty musel předložit kartu zaregistrovaného hráče. Hlídka propátrala nejbližší okolí a dozorčí služba se mezitím snažila zjistit aktuální bydliště pachatel, kde byl kontaktován jeho otec s tím aby se pachatel dostavil na služebnu MP. Následující den pak pachatel přinesl odcizený telefon, který se vrátil majitelce a pachateli byla uložen pokuta příkazem na místě ve výši 5000 Kč.

 V sobotu 30.6.2018 ve tři hodiny ráno zaujalo pozornost hlídky MP Jaroměř motorové vozidlo tv. zn. Dacia v obci Semonice a to tím, že způsob jízdy napovídal, že řidič není zřejmě úplně ve „své kůži“. Hlídka se rozhodla vozidlo zastavit pomocí rozsvíceného nápisu STOP, přičemž uvedené vozidlo pokračovalo v jízdě a opakovaně zpomalovalo a zrychlovalo. Hlídka si povšimla, že za volantem se vyměňuje řidič a spolujezdec. Po zastavení vozidla se ukázalo, že osoba za volantem není držitelem řidičského oprávnění a osoba, která seděla na místě řidiče má zákaz řízení. Na místo přivolaná hlídka OO PČR Jaroměř pak zjistila, že obě osoby mají pozitivní test na návykové látky. Další jízda byla oběma zakázána a celá věc bude dořešena OO PČR Jaroměř.

 Dne 25.6.2018 obdržela MP Jaroměř žádost o příjezd do Engeho ulice. Zde na hlídku čekal oznamovatel, který uvedl, že je majitelem jednoho z bytů. Byt má pronajatý žena, která mu již týden nezvedá telefon a ani neotevře pokud zvoní na domovní zvonek. Z bytu se linul silný zápach a za okny bylo plno much. Z důvodné obavy, že se v bytě nachází zemřelá osoba, byla na místo přivolána hlídka OO PČR Jaroměř, posádka HZS Jaroměř a posádka RZS Jaroměř. Po otevření bytu a následné kontrole se ukázalo, že výše uvedená obava byla lichá. V bytě byl velký nepořádek kdy na zemi leželi části vybavení bytu, oblečení, jídlo, hračky a spousta výkalů. Při prohlídce bytu byla nalezena fenka křížence, která zůstala v bytě. Dle nájemníků z domu zde nájemkyně bytu není již cca tři týdny, přičemž se zde stavovala minulý týden a odnesla si pár tašek věcí. Fenka tedy byla minimálně týden v bytě sama. Vzhledem ke stavu fenky byla ihned předána do péče útulku ve Dvoře Králové nad Labem. Nájemkyně bytu byla oznámena na odbor životního prostředí při MěÚ Jaroměř pro podezření z týrání zvířat.