Napadl svého otce a pak i strážníky

Dne 5.5.2017 ve 20:40 hodin byla MP Jaroměř požádána o asistenci hlídce PČR při řešení domácího násilí, kdy syn napadl svého starého otce. Po příjezdu hlídky na místo byla poskytnuta přítomnými hlídkami první pomoc napadenému muži, který měl krvácivé zranění v oblasti hlavy. Během dalších úkonů kdy hlídka MP střežila agresora, začal tento verbálně vyhrožovat otci a posléze se pokusil napadnout jednoho ze strážníků. Proti muži byly použity donucovací prostředky a byla mu přiložena pouta. Agresivní muž pak skonči na záchytce s 2,6 promile alkoholu v krvi. Celou věc nadále řeší OO PČR Jaroměř.

2 komentářů

  1. Dobrý den.Mám pouze jeden drobný dotaz a to,co je myšleno tím,že násilníkovi byla přiložena pouta.Kam?Správná formulace je,že násilníkovi byla nasazena pouta či byl spoután.Chtělo by si to zopakovat Český jazyk-tvorbu a smysl vět,což se učí již na Základních školách.Přeji hezký den.

    1. Dobrý den. Znamená to, že pouta byla umístěna do oblasti zápěstí každé ruky a to tak, že zápěstí jsou umístěna v okružní částečně pohyblivé části pout. Pouta se následně zajistí dotočením pohyblivé části s ozubem do části nepohyblivé. „Přiložení pout“ je vžitý termín u bezpečnostních složek a rozumí se tím přesně to co jsem popsal výše.
      I Vám hezký den 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *