Opilý řidič projel kruhový objezd rovně

Dne 26.11.2017 krátce po půl druhé ráno, si jedna z hlídek MP Jaroměř, nedaleko OD Tesco, povšimla skupinky čtyř mladíků, kteří si zvolili poněkud zvláštní druh zábavy, kdy jeden z mladíků nesl reklamní ceduli, kterou si „vypůjčil“ v ulici Husova. Hlídka mladíky zastavila a na dotaz, co to má znamenat, mladíci odpověděli, že to měla být jen legrace. Strážníci tedy začali tuto „legraci“ s mladíky řešit, ale mladíkům se nějak vytratil počáteční úsměv ze rtů. Ve chvíli, kdy strážníci mladíky ztotožňovali, povšimli si červeného osobního motorového vozidla, jedoucího ve směru z ulice Na Valech. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, nebýt toho, že jízdu tohoto vozidla doprovázely velmi podivné zvuky. Navíc v okamžiku, kdy řidič vozidla spatřil služební vozidlo MP s rozsvíceným modrým výstražným zařízením, náhle a prudce odbočil na kruhovém objezdu do ulice Na Kameni. Strážníci pochopili, že asi ne všechno bude na této jízdě v pořádku a proto urychleně ukončili řešení „legrace“ a vydali se za zmíněným vozem. Po ujetí několika desítek metrů pak spatřili červené vozidlo, které velmi prapodivně zastavilo na parkovišti v ulici Labská a z vozidla vystoupila postava. V době, kdy hlídka vystoupila ze služebního vozidla, tak před vozidlem postával muž v kalhotách a košili v krátkém rukávu a dělal „jakoby nic“. Když strážníci přistoupili k vozidlu, záhy pochopili, proč byly slyšet ty záhadné zvuky. Vozidlo totiž mělo proraženou levou přední pneumatiku a poničený přední nárazník. Zvuky tedy způsobila jízda po hliníkovém ráfku a také broušení otrhaných plastových částí vozidla o vozovku. Na dotaz strážníků, čí je to vozidlo, muž odpověděl, že jeho manželky. Na dotaz, kdo vozidlo řídil, muž odpověděl, že jeho manželka. Na další dotaz, kde tedy manželka je, přišla „překvapivá“ odpověď, že někam odešla. Strážníkům bylo jasné, že pokud nemají něco do činění s Davidem Copperfieldem v ženském provedení, pak je tvrzení muže jasná lež. Z mužových poněkud nejistých a vrávoravých pohybů a také z jeho mluvy, bylo zřejmé, že je pravděpodobně pod vlivem alkoholu. Téměř s naprostou jistotou to však strážníci mohli konstatovat ve chvíli, kdy se k muži přiblížili ještě více. V té chvíli si totiž připadali, jako by byli právě na exkurzi v lihovaru .
Strážníci požádali druhou hlídku MP, aby prověřila, zda ve směru od Náchoda nejsou někde patrné stopy po dopravní nehodě nebo nějakém nárazu.
Muž nejprve stále trval na svém tvrzení, že vozidlo neřídil a navrhoval hlídce, že půjde v klidu domů, ale protože ani nebyl schopen prokázat svou totožnost (jelikož u sebe neměl žádný doklad totožnosti, ani doklady od vozidla), byla na místo přivolána hlídka PČR. Pak se muž hlídky zeptal, zda si může zavolat manželce, jestli pro něj přijede. Na dotaz, kde manželka je, odpověděl, že doma . Na několikátý pokus se mu podařilo manželku zřejmě vzbudit a i když jí nejprve uvedl, jestli pro něj může přijet do Hradce , nakonec se domluvili, že vyzvednout jej má skutečně v Jaroměři. Poté se muž hlídce doznal, že vozidlo řídil on a že je na cestě z nějaké akce, která byla ve Velkém Třebešově, kde popil „pár“ piv.
Druhá hlídka MP také mezitím zjistila, že muž si prorazil pneumatiku a poničil předek vozidla na kruhovém objezdu „U Vecků“, protože jej projel poněkud více rovně, než by měl.
Výzvu na podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu muž strážníkům odmítl a odmítl jí i následně hlídce PČR, která si celý případ převzala. Po převozu na OO PČR Jaroměř byla muži policisty zakázána další jízda a celá věc bude mít dohru u správního orgánu. Jak muž také uvedl, je řidičem z povolání, takže zřejmě se bude muset poohlédnout i po jiném zaměstnání, jelikož je velmi pravděpodobné, že mu bude (kromě vysoké pokuty) uložen i zákaz řízení motorových vozidel. Důležité však je, že muž během své jízdy nezpůsobil žádnou závažnou dopravní nehodu nebo dokonce někomu neublížil, což, vzhledem k jeho stavu, je téměř zázrak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *