Užitečné informace

Níže jsou uvedeny odkazy ke stažení užitečných informací od našich preventistů ohledně šikany, vybavení jízdního kola a cyklisty, rad pro seniory, nebo kontakt s cizími psy.

Informace pro cyklisty

Rady a informace pro oběti šikany a jejich rodiče

Informace nejen pro zletilé (trestně právní odpovědnost, přestupek a trestný čin)

Rady seniorům pro jejich bezpečí

Bezpečný kontakt se psy

 

Problematika podomního prodeje, nabízení služeb, energií a předváděcí akce je stále aktuální a „firmy“ i jedinci neustále zkoušejí proniknout do Vaší blízkosti za účelem jejich zisku. Někdy je těžké se takovým praktikám ubránit. Připomínáme, že na území našeho města je podomní prodej zakázán a že za podomní prodej se považuje i nabízení služeb včetně energií. S laskavým svolením časopisu dTest zveřejňujeme publikaci Jak nespadnout do pasti. Zde najdete užitečné informace o těchto praktikách a jak se jim můžete bránit. Materiál je zde umístěn jako fotografie, tak i ve formátu .pdf ke stažení do vašeho počítače.

Zde si můžete publikaci stáhnout ve formátu .pdf: Jak nespadnout do pasti

 

 

Internet je v dnešní době nedílnou součásti našeho života. A snad právě proto lidé velmi často podcěňují rizika spojená s jeho užíváním. Nejde jen o stránky, které napadají Váš počítač škodlivými kódy, ale dost často lidé přijdou o své peníze díky neopatrnosti v souvislosti s platbami pomocí internetu. S laskavým svolením časopisu dTest zveřejňujeme publikaci Peníze a (ne)bezpečný internetZde najdete užitečné informace týkající se manipulace s Vašimi financemi v internetovém prostředí. Materiál je zde umístěn jako fotografie, tak i ve formátu .pdf ke stažení do vašeho počítače.

Zde si můžete publikaci stáhnout ve formátu .pdf: Peníze a (ne)bezpečný internet