První dny nového roku

img_8874mpHlídky MP měli v novém roce poměrně dost práce. Hned v prvních minutách nového roku byly hlídky nuceny zasáhnout v Josefově, kde došlo k napadení manželského páru skupinou opilců. Jeden z opilců pak navíc rozbil výlohu obchodu a několik dalších skleněných výplních v oknech a dveřích. Během zákroku byl zraněn jeden ze strážníků. Celou věc dále šetří OO PČR Jaroměř.

V dalších dnech řešili strážníci několik situací v souvislosti s přívalem sněhu a mrazy. Hlídky MP tak usměrňovaly dopravu v nesjízdných úsecích, pomáhaly motoristům s vyproštěním vozidel, nebo nastartováním pomocí startovacích kabelů. Strážníci též řešili sousedský spor o uklízení sněhu.

Ani v novém roce neubylo odchycených a nalezených zvířat. Kromě psů tak strážníci řešili koně, který uprchl majiteli z Heřmanic. Kůň byl navrácen domů.
Celkem třikrát řešili strážníci osoby bez přístřeší, které se rozhodli bivakovat v tomto počasí na místech, kde vyděsili kolemjdoucí. Všichni naštěstí bez újmy na zdraví.
S mrazy také nastali problémy s instalacemi což se projevilo jedním únikem plynu na sídlišti Zavadilka, které zjistil strážník v osobním volnu a dále pak prasklým potrubím topení v České spořitelně.
Požár, který byl MP oznámen ve Frostově muzeu se ukázal jako závada zabezpečovacího zařízení a stejně tak planý poplach byl požár v domě č.p. 6 v Lidické ulici, kdy se ukázalo že mračno vycházející ze sklepních prostor je pára.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *