Stalo se 1. týden v dubnu

dsc_0020V uplynulém týdnu MP Jaroměř řešila řadu událostí a přestupků, nebo trestných činů. Ve dvou případech se jednalo o neshody osob ve společné domácnosti, kdy MP situaci zklidnila a zabránila tak možnému zranění, nebo škodě na majetku.
Dále MP spolupracovala při pátrání po pachatelích loupežného přepadení, ke, kterému došlo za OD TESCO. Pachatelé zde napadli a oloupili muže, se kterým předtím popíjeli v jedné z jaroměřských provozoven. Muži byla poskytnuta první pomoc a po té se strážníci zapojili do pátrání po pachatelích přepadení.
Strážníci také odchytávali kůzle, které spadlo z hradeb v Josefově a naštěstí se nezranilo. Kůzle bylo šťastně vráceno majiteli.
V jednom případě museli strážníci MP řešit rušení nočního klidu v Josefově, kdy rodinná oslava přerostla rámec zachování veřejného pořádku.
Basebalovou čepici, která jí byla odcizena zpozorovala nezletilá dívka na hlavě mladíka v Josefově. O tomto poznatku informovala MP Jaroměř, která pak zajistila návrat čepice majitelce. Vzhledem k tomu, že se jednalo o originál zaslaný z USA byla radost z navrácení na místě.
O tom, že uklízet rozbitou láhev není velká zábava se přesvědčil občan SR, který takovou láhev rozbil o chodník na Nám. Boženy Němcové v Josefově. Siláctví z opilosti ho rychle přešlo po příjezdu MP na místo a nastoupila pokora, díky které muž střepy ochotně uklidil.
K poškozené výloze u obchodu v Josefově byla vyslána hlídka MP 5.4.2017. Hlídka na základě sdělení oznamovatele kontaktovala děti, které na parapetu výlohy posedávaly. Podle toho co se od nich strážníci dozvěděli došlo k prasknutí výlohy díky činnosti dětí sedících na parapetu. Hlídka pak kontaktovala rodiče a upozornila je na nutnost náhrady škody a následně jako oprávněné osobě předala nacionále rodičů dětí majiteli obchodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *