Vánoce 2016

dsc_0020O vánocích se říká, že to jsou svátky klidu, pokoje a míru. Bohužel ne všichni lidé toto respektují a proto i o vánočních svátcích musí strážníci dohlížet na veřejný pořádek.

Ani letošní vánoce nepřinesly 100% klid, pokoj a mír v našem městě. Hned 15 minuta štědrého dne přinesla první trable v podobě opilého agresivního pacienta, kterého ošetřovala posádka ZZS na parkovišti u OD Tesco v Jaroměři. MP byla kolegy z OO PČR Jaroměř požádána o asistenci. Hlídka MP na místě společně s kolegy z PČR zajistila agresivního muže, který nedokázal pochopit, že mu posádka ZZS chce pomoci a pouze ho ošetřit. Hned o dvacet minut později,tedy v 00:35 hod, přijala dozorčí služba MP oznámení o rušení nočního klidu z jednoho z barů v centru Jaroměře. Na místě se hlídce podařilo ihned sjednat nápravu a hlasitá hudba byla ihned ztišena. Avšak další rušení nočního klidu na sebe nenechalo dlouho čekat a tak dozorčí služba MP v 01:15 hod musela vyslat hlídku strážníků k řešení dalšího případu, který se však tentokrát odehrával v jednom z bytů v panelovém domě v centru Jaroměře. Zde se hlídka od obyvatele bytu dozvěděla, že zde probíhá oslava setkání s přáteli. Po upozornění, že oslava je značně hlučná a že takové jednání by na štědrý den mohlo slavícím přinést i velmi štědrou pokutu, byla oslava okamžitě ztišena a strážníci z místa odjeli.
Štědrý den proběhl pak celkem v poklidu a lidé se skutečně zřejmě věnovali příjemným „starostem“ jako bylo balení dárků (opozdilci ještě na poslední chvíli možná i teprve nějaké kupovali 🙂 ), štědrovečerní večeři, rozbalování dárků, pojídání cukroví a sledování pohádek…Ale někteří opět nevěděli, kdy s bujarým „jucháním“ skončit a tak v 02:55 hodin (25.12.) museli strážníci usměrnit další „rušiče“ nočního klidu.
Vánoční svátky přinesly i problémy v dopravě a tak 25.12. ve 21:05 hodin byli strážníci zasahovat u dopravní nehody v ulici Novoměstská, kde došlo ke střetu osobního vozidla s koněm.
Ve 22:45 hod byla hlídka vyslána dozorčí službou do jedné z restaurací v Josefově, kde mělo docházet k potyčce mezi hosty. Na místě zjištěny dvě osoby, které uvedly, že došlo k drobné rozepři, ale nedošlo k žádnému fyzickému napadení a vše je již v pořádku. Další problém museli strážníci řešit v nočních hodinách v jednom z barů v centru Jaroměře, kdy v 01:35 hodin byla MP požádána DS OO PČR Jaroměř o výjezd do zmíněného baru, kde má docházet ke rvačce většího počtu osob a hlídka PČR se v té době nacházela mimo Jaroměř. Po příjezdu na místo hlídka MP na místě zjistila, že zde skutečně došlo k fyzické potyčce několika návštěvníků baru a také k tomu, že jeden z hostů zde vystříkal pepřový sprej. Na místě se také nacházel zraněný muž, který silně krvácel z obličeje a proto byla na místo vyžádána i ZZS. Během řešení incidentu došlo k další fyzické potyčce na dvou místech v baru a proto byly na místo vyžádány posily z řad PČR. Následně museli strážníci použít i donucovací prostředky vůči některým agresivním hostům. Po příjezdu hlídek PČR jim byla na místě celá věc předána pro podezření ze spáchání trestného činu a věc je dále v šetření PČR.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *